دیدار سرپرست دفتر حلال ایران و مدیر عامل ABIEC برزیل

2018/05/10

در این دیدار آقای کوماردیلی پس از خوش آمد گویی به دکتر شریعت اظهار داشت که من ۲۰ بار شخصاً به ایران سفر کرده‌ام و در آینده نزدیک هم از طرف شرکت آبیک در همایشی در کشور شما شرکت خواهم کرد و روز گذشته در مصاحبه ای با رادیو اعلام کردم که خروج آمریکا از برجام بر روابط ما و ایران اثر نخواهد گذاشت و رابطه ما با شریک تجاریمان ایران خوب است.

از سوی دیگرآقای دکتر شریعت ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت نظر دولت ومردم ایران نسبت به کشور برزیل مثبت می‌باشد وامیدوارم که این جلسه تاثیر خوبی در جهت همکاری و روابط تجاری داشته باشد و در این راستا ما نیز با رؤسای شرکت‌های تولید گوشت دیدارهایی داشتیم و بخشنامه ها و قوانین جدید را به آنها ارائه کرده ایم.

در ایران نیز با سفیر برزیل دیداری داشتم که هم از شما و هم از ایشان به خاطر هماهنگی‌های لازم تشکر می‌کنم.

نخست ما بر رعایت مقررات دولت برزیل تأکید داریم واز آنجایی که ملت ایران مسلمان هستند و شرایط خاصی برای مصرف گوشت دارند وظیفه کنترل این امر بر عهده ما در دفتر حلال میباشد و برای تامین این هدف مقررات جدیدی در دست تدوین است و کشتارگاه ها موظف به رعایت این شرایط می باشند که در صورت عدم مراعات ما نمی توانیم گوشت تولیدی را تایید کنیم.

در گذشته معمولاً شرکت‌های شما مبالغی را بصورت غیر قانونی به ناظرین ما پرداخت می‌کردند که ما آن را ممنوع کردیم و یکی از شرکت‌های بزرگ تولید گوشت را امروز به همین دلیل یک ماه تعطیل کردیم.

آقای کوماردیلی گفتند من نیز صحبتهای شما را مثبت تلقی می‌کنم و می‌دانم که شما برخلاف مدیران قبلی در نظر دارید که نظارت اسلامی را از تجارت جدا کنید و بی نظمی های مالی سابق دفتر حلال را از بین ببرید وی ادامه داد من یک جلسه مشترک با تمامی رؤسای شرکت های برزیلی تولید کننده گوشت با شما را ترتیب خواهم داد وشما کلیه قوانین وشرایط درخواستی را به آنها ابلاغ نمائید و من هم به آنها تأکید می کنم که باید این مقررات را عمل کنید ودر غیر اینصورت در لیست سیاه ما قرار گرفته وقراردادهای شما کنسل میگردد واگر شما در اثر عدم رعایت مقررات توسط شرکت برزیلی آن را تعطیل کردید به نظر من عمل بسیار مناسبی است تا بدانند که مقررات تنها روی کاغذ نیست بلکه بایستی اجرا شود.

آقای دکتر شریعت سرپرست دفتر حلال اضافه کرد بر طبق قانون باید سرتیفکینهای تولید گوشت در برزیل برای ایران به عنوان یک سند تجاری به امضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در برزیل برسد که هماهنگی های آن توسط دفترحلال در حال انجام است.

ضمناً ما برای اطمینان دهی به مردم کشورمان فیلمی را تهیه کردیم که در آن روند تولید گوشت چه از نظر بهداشتی و چه از نظر شرعی در کشور برزیل را نمایش می دهد.

و در پایان دیدار جناب آقای دکتر شریعت از آقای کوماردیلی دعوت به عمل آوردند که در دفتر حلال حضور یابد و ادامه مباحث را پیگیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *